PEKİ YA SOL YANIM?

by

Herkese merhabalar,

Aslında böyle yüz yüze konuşurmuş gibi yazı yazmayı pek beceremiyorum. Ancak söylemek istediğim birkaç şey var: 7 aydır “Rehargan” olarak blog yazmaya gayret ediyoruz. Kendimi bildim bileli yazı yazıyorum zaten; blog, tumblr, kimsenin görmediği defterler… Her yer yazıyla dolu. Ancak bu yol başka bir yoldu, bu yolda tek başıma değildim ve bu yol farklı hedeflere ulaşmak için bir başlangıçtı. Ekiple birleştiğimizden bu yana gerçekten yazınsal anlamda kendimi düzene soktum ve bu konuda kendimi geliştirmek için çaba sarf ettim. Hala ediyorum ve hala çoook uzun yollar katetmem gerektiğinin farkındayım.

Bunun yanı sıra doğada da olduğu gibi tüm sosyal mecralar da kendini bir şekilde yeniliyor ve değişerek devam ediyor. Ancak blog senelerdir var olan ve farkında olmadan birçok bilgi edindiğimiz, hayatımızın birçok alanında olan ve iç içe olduğumuz bir mecradır. Belki her gün sürekli gezdiğimiz Instagram, YouTube, Twitter gibi değildir ancak uzun süredir varlığını koruyabilmiş ve bağları çok daha kalıcı olan bir mecradır. Ben de düzenli olarak blog yazmaya başladığımdan beri birçok blog keşfettim ve bir şekilde iletişim kurmaya başladık. Tanımadığım, görmediğim ve bilmediğim insanlardı ancak onları yazdıklarından tanımak da çok farklı bir his. Derkeen, güzel yazılar yazan, fotoğraflar çeken ve blog serüvenine senelerdir devam eden bir blogger ile tanıştık. Yazılarından… Kendisi blog dünyasını canlandırmak ve etkileşim yaratmak için çok güzel bir işe adım atmıştı. Benden de (umarım pişman olmamıştır) bir şiirini seslendirmemi rica etmişti. Böyle konularda yetenekli değilimdir ancak heyecanla kabul ettim. Kendisi de iletişim mezunu olduğu için gerçekten bu konuda mükemmel uyumu yakaladık diyebilirim (bence!) 🙂 Ben hem böyle birini tanımış oldum hem de blog sayesinde bambaşka bir deneyim yaşadım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki gerçekten seslendirme konusunda hiçbir iddiam yok. 🙂 Şiir kesinlikle harika ve umarım bir bütün oluşturabilmişizdir. Hatalarımız olduysa affola. Buradan Ruhsuz Atmaca’ya teşekkürlerimi iletiyorum. Oldukça keyifli bir çalışmaydı. Tekrar görüşmek üzere!

Not: Başlık Ruhsuz Atmaca’nın şiirine aittir.

Ruhsuz Atmaca: http://ruhsuzatmaca.blogspot.com
Peki Ya Sol Yanım?: http://ruhsuzatmaca.blogspot.com/2018/07/peki-ya-sol-yanim.html
Ruhsuz Atmaca Instagram: https://www.instagram.com/ruhsuz_atmaca.blog/

 

Tags:

Olmak istediğim yerlerden biri burası ve olmak istediğim kişilerden biri de Nihce! Siz burada beynimin içindeki ritmik seslerin yazıya evrilişine şahit olacaksınız. Venüs ile yaptığım anlaşma sonucunda Dünya'yı kelimelerle ele geçirmeye karar verdik. Herkese inat "kimse" olmak ve daha büyük bir adım atabilmek için. Unutmayın: kelimeler çoğalır, dağlar aşılır ve içimizdeki gezegenler elbet fethedilir.

7 Comments

  1. Şiire de, sesine de hayran kaldım. Sevgili Ruhsuz Atmaca’nın yüreğine, senin de güzel sesine sağlık canım arkadaşım. Ayrıca seninle bir blog paylaşmak benim için gurur verici. İyi ki varsın.
    Sevgilerimle…

  2. Çok teşekkür ederim. Çok mutlu oldum ve keyif aldım. Hatta ben bir şey yapmadım aslında bütün özveri ve başarı senindir.
    Çalışmayı önemli kılan, bloglar arası ve ilk kez seslendirme yapman. Eleştiri yapan haksızlık yapar. Ben çok keyif aldım. Umarım devamını getirebiliriz. 🙂

    • Bir “teşekkür ederim” vakasına daha sebep olmak istemediğim için rica ederim! 🙂 Güzel bir iş birliği oldu, o keyif ve memnuniyet bana ait. 🙂 Tekrar buluşmak üzere… 🙂

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Latest from Nihce

UZANMIYOR ELLERİM

Geç kaldım, Her şeye biraz, kendime çok…* Tüm eller birbirinden uzak kız

KIR PAPATYASI

Burada sizinle birçok şey konuştuk, tartıştık. Birçok şeyi konuşmayı “tercih” ettik hatta.

AĞRI

DÜNYADA BU KADAR ACI VARKEN SİZİN DE KALBİNİZ AĞRIMIYOR MU? “Bil ki
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
YUKARI GİT
%d blogcu bunu beğendi: