HAYALLER GÖKYÜZÜ UÇSUZ BUCAKSIZ…

by
Soğuk bir kavram farkındayım ama ölümün size nasıl geleceğini düşündünüz mü hiç? Sevdiklerinizden önce mi yoksa sonra mı ışığa yürüyeceksiniz? Bir mezar taşınız olacak mı yada inançlarınızdan dolayı farklı bir şekilde mi sonsuzluğa uğurlanacaksınız? Teoman’ın şarkısında söylediği gibi “O gün güzel bir gün olacak mı ölmek için?”

 

Bahçesinde kiraz ağaçlarının olduğu, papatyaların bembeyaz donattığı, hafif esen rüzgarla birlikte sımsıcak güneşin penecereme yansıdığı, cam kenarında en sevdiğim kitapları, dergileri okurken papatya çayımı yudumladığım, oğlumun ve eşimin kahkahalarıyla yankılanan o ev olmadan, kuzey ışıklarını görmeden, o her zaman peşinde olduğum geceleri uyumama bile engel olan hayalimdeki işi yapmadan, Hepburn filmlerini izlemeden, ispanyolca öğrenmeden, hayatta bulunduğum süre zarfında savaş görmeden, oğlumun ayaklarının yere sağlam bastığını bilmeden, körkütük sarhoş olup kahkahalara boğulmadan, son cümlemi söylemeden, ansızın…

 

…öldüğüm gün güzel bir gün değil benim için.

 

Hayallerim gökyüzü misali. Uçsuz bucaksız…

 

Ufukta daha niceleri var.

Ankara doğumluyum. Bir anne, bir eş, freelance bir redaktör ve son okuma editörüyüm. Okuduğunuz blogun da özgür ruhuyum (Serazad). 24 saatin bana yetmediğini, bir icat üzerinde çalışacaksam bunun kesinlikle zamanla ilgili olacağını düşünürüm. Evet sık sık da düşünürüm. Hayatı, evreni, Tanrı'yı, aklımın sınırlarını zorlayan derin meseleleri... 3.üniversite olarak Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*