İNCİR KİMDİR?

by

Kendimden bahsetmeye hayallerimi aklınızda canlandırmaya yada sadece yazı yazınca mutlu olmak adına burdayım diyelim.

Ben İncir.

Ne dış görünüşüm ne de hal ve hareketlerimle yaşımı göstermediğimi milyon kez duydum. Yaşım mı? Yaşım ne çok büyük ne çok küçük. İçimdeki çocuğu öldürmek için erken olduğunu düşünüyorum. Ama bir dakika, ben içimdeki çocuğu hiç bir yaşımda öldürmek istemiyorum ki. Sahi neden öldürüyorsunuz onu? Hayata tutunmamızı sağlayan en güçlü duygu degil mi? Özellikle kendi yaşımdaki bazı insanlara bazen bağırmamak için kendimi zor tutuyorum. “Heeyy, biz daha genciz yahu genç! Neden bu kadar kasıyorsunuz kendinizi? Neden yaşınızdan daha büyük olmak için çabalıyorsunuz? Olgunlukmuş. Hadi ama yapmayın herkes yeri geldiğinde olgun olabilir. Ama içinizdeki çocuğu çıkarabileceğiniz ortamlarda neden ona saklanmasını söylüyorsunuz? Ben söyleyemiyorum. Ha evet ben, benden bahsediyordum size.

Ben incir.

Yolculuk yapmayı,yolculuk yaparken kahve içip okuduğum kitapların kafamda film çevirmesini severim. Evet kitapları çok severim. Özellikle polisiye.

Kitapların bizi bu dünyadaki saçmalıklardan alıp başka gezegenlere ulaştırdıgını düşünürüm. Mesela jüpitere. Bana göre gezegenlerin en mükemmeli. Rengiyle, özellikleriyle…

Araştırmayı da severim. Ama zoraki verilenleri değil. Aklıma düşüp ya acaba bu neydi ki diye başlayanları.

Bulduğum her şeyi çok çabuk hayallerime katarım. Balık burcumun hakkını veririm. İnsanlarla konuşmayı, derteleşmeyi, bir kahve paylaşmayı severim. En sevdiğim ise bir kitabı yada bir filmin üzerine arkadaşlarımla konuşmaya bayılırım. Müzik zevkim çok geniştir. Bir gün yabancı hit şarkılarla coşarken ertesi gün Ferdi Tayfur  dinleyebilirim (ki çok severim).

Bir sonraki yazımda nelerden bahsedecegimi tam kestiremiyorum. Burcumdan yola çıkarsak, bir yazımda şen kahkahalar atarken diğer yazımda dramlara boğulabiliriz.

Ben hep beni değiştirecek hayatıma yön verecek bir yazı, bir paragraf aradım. Her yazıyı yada kitapları okuduğumda “Belki bu yazıda beni değiştirecek bir cümle bulurum.” dedim. Bulamadım. Ama bunun başkalarının benim içimde kendisini bulmaya engel olmadığını düşünüyorum.

Belki kendi yazımda kendi hayatımı değiştirecek o cümleyi bulurum. Hep birlikte hayatımızı yenileriz.

Tipik bir ege insanıyım, kütüğüm uşak. Doğma büyüme Konyalıyım. Ne dış görünüşümle ne de hareketlerimle yaşımı göstermediğimi binlerce kez duydum. Yaş olarak ne çok küçük ne çok büyüğüm. Sosyoloji öğrencisiyim. Herkesin hayatını bir cümlenin değiştirdiğini düşünürüm.

2 Comments

  1. Belki biraz hayat istiyordur içimizdeki çocuğu öldürmeyi. Hiç sanmıyorum insan bile bile bu güzelim duygudan vazgeçsin.

  2. Hayatın bize direttikleri karşısında güçlü durmayı başarırız umarım, hiç birimizin içindeki çocuk ölmesin…
    Bakış açınız için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*