SERAZAD KİMDİR?

by
Oturmuş “Ne yazabilirim kendim hakkımda?” diye düşünürken, “Anlatacak çok ben var.” demiştim kendi kendime fakat şu an neredeyse çoğunu hatırlamıyorum. Kağıt kalem bu işe yarıyor işte! 🙂 Neyse…

 

Can sıkıntısı mı yoksa eğitim bir bağımlılıktır mı dersiniz bilmiyorum ama 3. üniversitemi okuyorum. Arada aldığım eğitimler hariç. Yine de kendimi çok yetersiz hissediyorum ki bu da benim hala aç ve doyumsuz olduğumu gösteriyor. Bu açlığım eğitimin yanısıra kitaplar için de geçerli. Satın alıp hala okuyamadığım onlarca kitabım var ki dijital olanları saymadım bile. “Okumak istediğim kitapları okuyamadan ölmek.” gibi bir korkum var mesela. Liseden beri edebiyata aşığım; bu yüzden “Okumanın yaşı olmaz.” diye düşündüm ve şimdi edebiyat öğrencisiyim. Daha önce eğitimini aldığım Turizm İşletmeciliği ingilizceme, İşletme Fakültesi ise bir türlü girişemediğim girişimci fikirlerime katkı sağladı.
Bu arada bir anne, bir eş, freelance redaktör ve son okuma editörüyüm. Okuduğunuz blogun da özgür ruhuyum (Serazad). 24 saatin bana yetmediğini, bir icat üzerinde çalışacaksam bunun kesinlikle zamanla ilgili olacağını düşünürüm. Evet sık sık da düşünürüm. Hayatı, evreni, Tanrı’yı, aklımın sınırlarını zorlayan derin meseleleri… İnsanları gözlemlemeyi severim. İnanın yaşadığımız çevre çok güçlü senaryolar barındırıyor. Trajikomik 🙂 Hayatı gözlemlemenin hayatı sevmeye ve biraz da umursamamaya yol açtığına inanırım. Kaderci değilim. Benim için insan, hayatının çizgisini verdiği kararlarla kendisi çizer. Deistim. Dikkat edin yalnız ateist değil. Genelde bunu karıştırıyor çevremdekiler. Benim için hayatta iki tür insan vardır. İyi ve kötü. Bu şekilde değerlendiririm insanları. Yoga yapıyorum. Hayır, yapmaya çalışıyorum. Zaman sorunum olduğunu söylemiştim.

 

“Çok şeker yeme, tuz yeme, çikolata yeme, onu bunu içme.” diyenlere “Hayata bilinen 1 kere gelmişim, çikolata da yemeyeceksem…” şeklinde cevap veren biriyim.

 

Bir de son olarak: “Yaşarken mutlu olmaya bak çünkü uzun süre ölü kalacaksın.”

 

 

 

Ankara doğumluyum. Bir anne, bir eş, freelance bir redaktör ve son okuma editörüyüm. Okuduğunuz blogun da özgür ruhuyum (Serazad). 24 saatin bana yetmediğini, bir icat üzerinde çalışacaksam bunun kesinlikle zamanla ilgili olacağını düşünürüm. Evet sık sık da düşünürüm. Hayatı, evreni, Tanrı'yı, aklımın sınırlarını zorlayan derin meseleleri... 3.üniversite olarak Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum.

6 Comments

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*