PEKİ YA TANIDIKTAN SONRA?

by

Bazı insanlar tanışırken kendinden çok başka birisiymiş gibi tanıtır kendini ama vakit geçtikçe özüne döner ve haliyle ilk anlattığı, ‘ben’ diye tanıttığı kişiden eser kalmaz.

Peki bu bize ısrarla ilk izlenimin doğru olmadığını mı gösterir ?

Tabii ki hayır.

Çok insan sarrafı değilimdir. Kimin nasıl olduğunu ilk bakışta çözemem. Evet bir düşünce oluşur aklımda ama o düşünceyi hemen o insana etiketlemem.

Evet bazen bazı insanlar tanışırken kendini bize farklı gösterebilir. Fakat bazı insanlar da kendisini nasıl ifade edeceğini bilemez, çekinir. Bu duruma bakılırsa da o kişiye pısırık demek gerekir o zaman, ilk izlenim düşüncesiyle. Ama yanlıştır işte. Zamanla özünü gösterir içini açar,  kendini ortaya koyar. İyi yada kötü.

Yani insanlara aslında ilk izlenimden çok bence ilk şansı verdiğiniz zaman bakmalısınız.

İlk izlenim sizi ön yargıya da götürebilir.

İlk izlenimine bakıp elinizin tersiyle ittiğiniz insan elmas kadar değerli, güzel, mükemmel birisi olabilir.

Bunu yaşamadan, tanımadan bilemezsiniz.

Bir insanın ilk izleniminin hiç bir zaman unutulamayacağı söylenir, peki o insanın içini tanıdıktan sonra ilk izlenimin ne kadar önemi kalır sizin için?

Tipik bir ege insanıyım, kütüğüm uşak. Doğma büyüme Konyalıyım. Ne dış görünüşümle ne de hareketlerimle yaşımı göstermediğimi binlerce kez duydum. Yaş olarak ne çok küçük ne çok büyüğüm. Sosyoloji öğrencisiyim. Herkesin hayatını bir cümlenin değiştirdiğini düşünürüm.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

*

Latest from İlk İzlenim Her Zaman Doğru mudur?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
YUKARI GİT